Ana sayfa Muhasebe Yurt dışında yapılan hizmet için gelir vergisi ve kdv tevkifatı yapılır mı?

Yurt dışında yapılan hizmet için gelir vergisi ve kdv tevkifatı yapılır mı?

408
0

İstanbul ‘da mukim bir firma Kıbrıs’ta hizmet işi ifa etmektedir. Hizmet alan firma yine Kıbrıs’ta kullanılmak üzere malzeme fatura edecektir. Bu işlemden kaynaklı alımlarımızla ilgili Gelir vergisi ve KDV Tevkifatı yükümlülüğümüz var mıdır?
(17.12.2018)

Yurt dışında yapılan hizmet için Gelir vergisi ve KDV Tevkifatı olmaz.

 


Kaynak:ISMMMO
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebe News veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

 

Yurtdışında yapılan inşaat, onarım, montaj ve teknik hizmetlerden elde edilen kazançlar için Türkiye’de vergi İstisnası var mıdır?

 

Merkezi Yurt Dışında Bulunan TV Şirketinin Türkiye Şubesinin Faaliyetleri İçin Yapılan Harcamalar Nasıl Kaydedilir?

 

Yurt Dışında Yapılacak İnşaat İşlerine Ait Harcamalar Gider Olarak Kaydedilebilir mi?

 

YEVMİYE MADDESİ

 

Ortalama Döviz Kuru Programı

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here