Ana sayfa Haberler Yurt dışı harcırah ödemesinden Damga Vergisi kesilir mi?

Yurt dışı harcırah ödemesinden Damga Vergisi kesilir mi?

949
0

Emekli Sandığı Vakfıyız ve SGK’ya tabii değiliz. Üyelerimize 6245 Sayılı Harcırah ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar Kanununa göre; tedavi amaçlı olmak kaydıyla başka bir il seyahatleri için sandığımızın üyelerine tedavi masrafı, yol masrafı ve yevmiye ödemesi yapıyoruz. Mevcut harcırah ödemeleri için damga vergisi kesintisi yapılmalı mı yoksa yapılmamalı mı?

 

Yurt içi ve yurt dışı harcırah ödemeler den DV kesintisi yapılır. Harcırah ödemesi dışında yapılan ödemelerde DV kesilmez.

 

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Konut Kapıcı Ücreti, Ücret Avanslarında Ve Harcırah Ödemelerinde Damga Vergisi Kesilir mi?

 

 

 

Ücret Ödemelerinden Damga Vergisi Kesintisi Yapılır mı?

 

 

 

Yurt dışı harcırahları personele bankadan ödenmek zorunda mıdır?

 

 

 

Yurt dışı harcırahını gider yazabilir miyiz?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here