Ana sayfa Dünya Yunanistan’da 2020 yılında %10’luk ekonomik daralma, 2021 yılında ise % 4,5-5’lik yeniden...

  Yunanistan’da 2020 yılında %10’luk ekonomik daralma, 2021 yılında ise % 4,5-5’lik yeniden toparlanma öngörülüyor

  43
  0

  Maliye Bakanı Christos Staikouras ve Bakan Vekili Thodoros Skylakakis’e göre, 2021 yılı devlet bütçesinin son hali, 2020 yılında % 10’luk ekonomik daralma, 2021 yılında ise; % 4,5-5’lik yeniden toparlanma ve gayri safi yurtiçi hasılanın % 3’ü faiz dışı açık öngörecektir.

  Bakan Vekili’ne gore; Covid-19 aşısı ile ilgili gelişmeler olumlu görünüm sağlasa da, gelecek 6 ayın zor olacağı gerçeğini ortadan kaldırmamaktadır. Skylakakis yaptığı açıklamada, ülkenin gelecek yılın ikinci çeyreğinde krizden çıkacağını öngördüklerini, ancak bunu kesin olarak söyleyemeyeceklerini belirtmiştir.


  Kaynak: T.C. Ticaret Bakanlığı / Atina Ticaret Müşavirliği
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here