Ana sayfa Güncel Yönetim ve pazarlama danışmanlığı faaliyeti serbest meslek midir?

Yönetim ve pazarlama danışmanlığı faaliyeti serbest meslek midir?

353
0

Sadece yönetim ve pazarlama danışmanlığı yapacak gerçek kişiye serbest meslek erbabı olarak mı yoksa ticari kazanç olarak mı mükellef tesis ettireceğiz? Başka bir meslektaşım mükellefe ticari işletme olacağını belirtmiş sizce neye dayanarak bunu söylemiştir?

 

Ticari kazanç.

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Aynı anda hem işletme hem de Serbest meslek defteri tutanlar Defter Beyan sisteminden beyannameleri nasıl gönderecekler?

 

Dava ve icra aşaması sonucu tahsil edilemeyen Serbest Meslek geliri gider yazılabilir mi?

 

Serbest Meslek Makbuzunun muhasebe yevmiye maddesinde hangi hesaplar kullanılacaktır?10.000,00-TL tutarındaki serbest meslek makbuzu kestik makbuzu kesmiş olduğumuz firma yani müşterimiz muhasebe kaydı oluşturulurken alacak hesabı ne olmalı (10.12.2018) 102/329 hesap olur.

 

E-Serbest Meslek Makbuzu zorunluluğunu düzenleyen tebliğ taslağı yayınlandı mı?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here