Ana sayfa Muhasebe YMM karşıt inceleme tutanakları için ücret alabilir miyiz?

  YMM karşıt inceleme tutanakları için ücret alabilir miyiz?

  51
  0

  Yeminli Mali Müşavirlerin bizlerden talep ettiği Karşıt İnceleme Tutanakları ile ilgili yapmış olduğumuz işlerler nedeni ile karşı taraftan (Yeminli Mali Müşavirden) işlem için ücret almamız uygun mudur?

  Alabilirsiniz bir engel yok. Karşılığında e-Smm düzenleyeceksiniz.

  Karşıt inceleme tutanağı vergi müfettişleri tarafından düzenlenen sınırlı inceleme sonucu düzenlenen tutanaktır. Bu tutanak YMM’ler tarafından özellikle KDV iadesinde kullanılan tutanaktır.

  Karşıt incelemeye cevap vermemenin yaptırımları var mı? Varsa nelerdir?

  Karşıt inceleme tutanağına yanıt vermemek cezai bir yaptırımı olmaz.Ancak Müşteriniz ile sorun yaşayabilirsiniz.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here