Ana sayfa Haberler Yıllık nişasta bazlı şeker kotası – 2019

Yıllık nişasta bazlı şeker kotası – 2019

596
0

Resmi Gazete’nin bugün yayınlanan sayısında yer alan Cumhurbaşkanı kararı ile, yıllık nişasta bazlı şeker kotası belli oldu.

Bu kapsamda 2019-2020 pazarlama yılı için ülke toplam A kotası 2 milyon 700 bin ton, B kotası ise bu rakamın yüzde 5’i oranında 131 bin 625 ton olarak belirlendi.

Nişasta bazlı şeker kotası, ülke toplam A kotasının yüzde 2,5’i oranında 67 bin 500 ton olarak tespit edildi.

Pancar şekeri için ise A kotası 2 milyon 565 bin ton, B kotası ise pancar şekeri A kotasının yüzde 5’i oranında 128 bin 250 ton olarak belirlendi.

2019/2020 Pazarlama Yılı Şeker Kotalarının Belirlenmesine İlişkin Karar (Karar Sayısı: 702) için tıklayınız…

 

 


Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here