Ana sayfa Güncel Yıllık gelir vergisi beyannamesinde olmayan kazancı gösterebilir miyim?

Yıllık gelir vergisi beyannamesinde olmayan kazancı gösterebilir miyim?

366
0

Yıllık gelir vergisi beyannamesinde isteğe bağlı olarak matrah bildirimi yapıp, kar göstermek istiyorum. Kazancın türü bölümünde hangisini seçmeliyim?

Böyle bir yöntem olmaz. GİB ile görüşünüz.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


 

BENZER İÇERİKLER

Yıllık gelir vergisi beyannamesinde iş yeri kira gideri brüt mü net mi bildirilecek?

 

 

 

Yıllık gelir vergisi beyannamesinde ekler kısmını doldurmalı mıyım?

 

 

 

Başlangıç tarihi yıl ortalarında olan sigorta poliçelerinin giderlerini yıllık gelir vergisi beyannamesinde ne kadarını bildireceğim?

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here