Ana sayfa Şirketler Yıldız Holding Ülker Bisküvi Hisselerini 2 Milyar TL’ye sattı

Yıldız Holding Ülker Bisküvi Hisselerini 2 Milyar TL’ye sattı

1116
0

Yıldız Holding, Ülker Bisküvi’nin %30’una denk olan 102.6 milyon adet hisseyi 2 milyar lira karşılığında Pladis Foods Limited’e sattı.

Cuma akşamı yapılan açıklamaya göre, Yıldız Holding’in bu satışı “atıştırmalık” sınıfındaki ürünlerini Pladis bünyesinde toplama stratejisiyle gerçekleştirdi. Yıldız Holding, sahibi olduğu Pladis vasıtasıyla, Ülker Bisküvi hisselerinin de sahibi olmaya devam edecek.

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here