Ana sayfa Muhasebe Yıl içinde işletmeden bilançoya geçiş yapabilir miyiz?

Yıl içinde işletmeden bilançoya geçiş yapabilir miyiz?

1887
0

Müşteri 2019 için İşletme usulü devam edecekken bugün 2019’a bilanço usulü olarak devam etmek istediğini söylemiştir. 22 Ocak 2019 itibariyle 2019 yılı için bilanço usulüne geçebilip ayrıca 2019 defter tasdiki yaptırabilir miyiz?

 

VUK 352 / 8 maddesine göre 31/01/2019’a kadar bilanço esasına göre defter tasdiki yaptıra bilirsiniz. VD 352/ Birinci derece de usulsüzlük cezası uygular. Konu hakkında VD sicilde defter tutma konusunda bilgi vermeniz ve defter beyan sisteminden işletme defteri için iptal yaptırmanız gerekir.

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

2018’den 2019 yılına defter geçiş hadleri nedir?

 

2018 yılından 2019 yılına işletme bilançoya ve bilançodan işletmeye geçiş hadleri nedir?

 

2018 yılında kaç TL fatura kesersem 2019 yılında Bilanço usulüne tabi olurum?

 

2018 yılından 2019 yılına geçişte Bilanço İşletme usulüne sınıf değiştirme hadleri nedir?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here