Ana sayfa Muhasebe Yıl içerisinde yasal defterleri yazdırılarak teslim edilen mükelleflere ait muhasebe işlemlerinin takip...

Yıl içerisinde yasal defterleri yazdırılarak teslim edilen mükelleflere ait muhasebe işlemlerinin takip edildiği programdan dataları teslim etmek zorunda mıyım?

Yıl içerisinde yasal defterleri yazdırılarak teslim edilen mükelleflere ait muhasebe işlemlerinin takip edildiği programdan dataları teslim etmek zorunda mıyım?

407
0

Yıl içinde ayrıldığımız bir müşterinin sorumlu olduğumuz döneme ait tüm yasal defterleri yazdırılarak kendilerine teslim edildi. Tarafımızca muhasebe işlemlerinin yapıldığı Luca vb. bir muhasebe yazılımının datalarının da aktarılmasının/teslim edilmesinin hukuken bir zorunluluğu bulunmakta mıdır?

Böyle bir zorunluluk yok. Defter ve belgelerin teslimi yeterlidir.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here