Ana sayfa Vergi Yıl içerisinde şahsi olarak 3’ten fazla araç satışı yapmamız halinde vergi mükellefiyeti...

  Yıl içerisinde şahsi olarak 3’ten fazla araç satışı yapmamız halinde vergi mükellefiyeti açtırmalı mıyız?

  66
  0

  Rent a car (araç kiralama) işi ile uğraşan bir firmayız. Kiralama amacıyla şirketimize aldığımız sıfır araçları ne kadar süre sonra satabiliriz. Belli bir süresi var mı?

  Vergi uygulamalarında böyle bir süre sınırlaması yoktur. İstediğiniz zaman satabilirsiniz.

  Yıl içerisinde şahsi olarak 3’ten fazla araç satışı yapılmaması halinde vergi mükellefiyeti açtırmalı mıyız?

  3’ten fazla araç alım satımı yapılması halinde kişinin vergi mükellefiyeti açması ve defter tutması kazancını beyan etmesi anlamına gelir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here