Ana sayfa Vergi Yetki belgesi olmayan ikinci el araç alımı ve satımı yapan işletmeler alışlarına...

Yetki belgesi olmayan ikinci el araç alımı ve satımı yapan işletmeler alışlarına ait özel matrah uygulamasından yararlanmaya devam edebilecekler midir?

Yetki belgesi olmayan ikinci el araç alımı ve satımı yapan işletmeler alışlarına ait özel matrah uygulamasından yararlanmaya devam edebilecekler midir?

322
0

31.12.2019 tarihinden sonra yetki belgesi olmayan ikinci el araç ticareti yapanlar 22.03.2019 tarihinde kabul edilen KDV indiriminden faydalanamayacak deniliyor. Aynı mükellefler 01.06.2018 tarihinde yürürlüğe giren kdv mükellefi olmayanlardan yapılan alımlardaki özel matrah uygulamasından da faydalanamayacaklar mı?

 

31.12.2019 tarihi diye bir belirleme yok “deniliyor” tanımlaması ile işlem yapılmaz.

Konu ile ilgili olarak yayımlanmış Cumhurbaşkanlığı kararı ve KDV Genel tebliği süre sınırlaması olmadan devam etmektedir.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here