Ana sayfa Muhasebe Yeni nesil yazar kasayı kimler kullanmalıdır?

  Yeni nesil yazar kasayı kimler kullanmalıdır?

  Beyaz eşya satış mağazamızda ödeme kaydedici cihaz ile satış yapabilir miyiz?, 2020 yılı için ÖKC fiş düzenleme sınırı nedir? 2020 yazar kasa fiş düzenleme sınırı nedir?

  40
  0

  Yeni nesil yazar kasa pos kullanma mecburiyeti kalktı mı? Kimler için zorunludur?

  Yeni nesil yazar kasa pos kullanma mecburiyeti kalkmadı. Perakende satış yapan mükellefler ÖKC kullanmak zorundadır. ÖKC kullanmak zorunda olmayanlar için aşağıdaki linki inceleyiniz. https://archive.ismmmo.org.tr/docs/mevzuat/PratikBilgiler/2020_vergi/22.pdf

  Beyaz eşya satış mağazamızda ödeme kaydedici cihaz ile satış yapabilir miyiz?

  1.400 TL’nin altındaki satışlara ÖKC kullanılabilir.

  Faturalı yapılan satışlar için ÖKC özelliği olmayan normal Kredi kartı pos cihazı kullanılır.

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here