Ana sayfa Mevzuat Yeni kurulacak bir limited şirkette şirket müdürünün yetkileri kısıtlanabilir mi?

Yeni kurulacak bir limited şirkette şirket müdürünün yetkileri kısıtlanabilir mi?

53
0

Yeni kurulacak limited şirketin kuruluş ana sözleşmesinde, ortaklardan birine kredi çekmek, ipotek vermek gibi işlerin dışında kalan işleri tek başına yapabilmesi için (Bankada hesap açma, Para yatırma, gelen parayı çekme gibi vs.) yetki verilebilir mi?

Kuruluşta ortaklardan en az bir tanesi müdür olarak atanmalı ve her konuda yetkili olmak zorundadır. Ayrıca başka müdürler atanarak kısıtlı yetkilendirme yapılabilir.

Bunun için kuruluş sonrasında iç yönerge tescili ve atamaların yapılması ile yapılabilecektir.

Şirketimiz adres nakli yapacaktır. Adres nakli kararı aldıktan sonra ticaret odası işlemleri için mersis sistemi üzerinden mi başvuru yapmalıyız?

Almış olduğunuz adres nakli kararını noterden tasdik ettirdikten sonra mersis sistemi üzerinden başvuru yapmanız gerekmektedir.


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here