Ana sayfa Vergi Yeni açılan sigorta dosyaları 27103 sayılı SGK teşvikinden faydalanabilir mi?

Yeni açılan sigorta dosyaları 27103 sayılı SGK teşvikinden faydalanabilir mi?

47
0

01/05/2020 tarihinde yeni tescil yapılan iş yerinde ilk sigorta girişini 27103’ten yaptık sonrasın da ilave çalışan olmayacak teşvik ten den yararlanabilir mi?

İlk tescil edilen işyerleri için önceki yıl çalışanları bulunmadığından ortalama sıfır kabul edilip 3. aydan sonra işçiler 27103’ten yararlandırılmaktadır.

İBB iştiraki olan bir firmanın alt taşeronu olarak işe başladık. Bildiğimiz kadarıyla kamu firmasından ihale ile iş alanlar SGK teşviklerinden faydalanılmıyor. 5510 sayılı kanun ile %5 teşvik buna dahil midir?

Kamudan ihale ile iş ve hizmet sözleşmesiyle iş alan işverenler 4857 teşviklerinden yararlanabilir. 5510 sayılı kanun %  teşvikinden yararlanamazlar.


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here