Ana sayfa Muhasebe Yeme içme hizmeti veren büfeler yıl sonuna kadar düzenleyecekleri faturalarda KDV oranı...

  Yeme içme hizmeti veren büfeler yıl sonuna kadar düzenleyecekleri faturalarda KDV oranı ne oldu?

  76
  0

  Dönerci satışta %1 KDV uygulayacak. Alıştaki KDV oranı da düştü mü?

  Döner ve muhtelif ayak üstü yiyecek satışı yapan büfe de KDV yüzde 1’e indi. Peki bu mükellefin alışları da yüzde 1’e indimi?  

  Hayır. Alınan mal ve hizmet hangi oran tabi ise o oranda KDV satıcıya ödenir.

  Personel taşımacılığında da KDV %8 mi uygulanacak?

  31/07/2020 tarihinde yürürlüğe giren KDV indiriminde bulunan Yolcu Taşımacılığı kısmına fabrika servisleri çeken veya turizm servis taşımacılığı yapan firmalarda dahil mi?

  Personel taşımacılığı, servis taşımacılığı da yolcu taşımacılığı kapsamındadır.

  Uygulanacak KDV oranı %8’dir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here