Ana sayfa Güncel Yedek akçe yasal sınıra kadar ayrıldıktan sonra karın tamamı sermayeye ilave edilebilir...

Yedek akçe yasal sınıra kadar ayrıldıktan sonra karın tamamı sermayeye ilave edilebilir mi?

295
0
Yedek akçe yasal sınıra kadar ayrıldıktan sonra karın tamamı sermayeye ilave edilebilir mi?

2008’den 2018 yılına kadar yedek akçe ayrıldı ve sermayenin %20’si ayrılan 2016 yılındaki yedek akçe ile tamamlandı.
2017 ve 2018 yılı için yedek akçe ayrılmadan 2017 ve 2018 yıllarını da sermayeye ekleyebilir miyiz? 2008 yılı geçmiş yıl karını sermayeye eklenemem de sakınca var mı?

Düzenlemeler ışığında bu karların sermayeye eklenmesi uygun görülmektedir. Engelleyici düzenleme bulunmadığından karları sermaye artışında kullanılabilir kanaatindeyim.

 

 


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Yedek akçe şirket sermayesinin %20’lik kısmından fazla ayrılabilir mi?

Sermaye artırımında artırılan sermayeden de yedek akçe ayırmalı mıyız?

Yedek akçe ayırmamanın cezai sorumluluğu nedir?

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here