Ana sayfa Mevzuat Yazar Kasa bilgileri GİB’e gönderilecek mi?

Yazar Kasa bilgileri GİB’e gönderilecek mi?

774
0

Eski yazar kasalarda veya yeni nesil yazar kasalarda GİB’e bildirim Defter Beyan Sistemine kayıt yapacağımızdan gerek yok denilmişti. Sadece bilanço usulü olan mükelleflerin yazar kasaları internet bağlantıları sağlanacaktı. Bu durum böyle mi yoksa Defter Beyan Sistemine girilecek mükelleflerde mi internet bağlantısı sağlayacaklar?

 

Konu ile ilgili açıklama için aşağıdaki linki inceleyiniz. https://archive.ismmmo.org.tr/docs/mevzuat/duyuru/25012019_yeni_nesil_okc_kullanicilarinin_dikkatine.pdf

 

(1) 25.12.2018 tarihli GİB Duyurusu: https://ynokc.gib.gov.tr/UploadedFiles/Files/25122018DuyuruBaglantiZorunlulugu.pdf

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Yeni nesil yazar kasa GİB’e raporları otomatik gönderiyor mu?

 

Yazar kasa POS kullanan işletmeler ayrıca bağımsız pos cihazı kullanabilir mi?

 

Kimler yazar kasa kullanmak zorunda DEĞİLDİR?

 

Pilates işinde yazar kasa alınacak mı?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here