Ana sayfa Vergi Yaylı yatak alışında ve satışında KDV oranı yüzde kaç olarak uygulanır?

  Yaylı yatak alışında ve satışında KDV oranı yüzde kaç olarak uygulanır?

  170
  0

  Meslek mensuplarında oluşan kafa karışıklığı devam eden sorumuz şudur. Yaylı yatak alım satımı imalinde KDV %8 midir % 18 midir?

  Burada verilen cevaplar ” YORUMDUR” Resmi görüş GİB in görüşüdür. Yatak teslimlerinde uygulanacak KDV oranı % 18 dir.

  Güncel KDV oranları için Web sayfamızdaki mevzuat / pratik bilgilerde (vergi) bölümünde bulunan listelerden yararlanınız. Bahsettiğiniz teslim için (I ) (BİR) sayılı listede ise ; % 1 , ( II ) (İKİ) sayılı listede ise; % 8 her iki listede de yoksa genel oran olan % 18 uygulanır.

  Yayalı Yatak I ve II sayılı listede yer almamaktadır. Oran %18’dir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.