Ana sayfa Basından Yapılandırmada 26,2 Milyar TL’lik Tahsilat Yapıldı!

Yapılandırmada 26,2 Milyar TL’lik Tahsilat Yapıldı!

1235
0

Maliye Bakanı Naci Ağbal, 6736 ve 7020 sayılı yeniden yapılandırma kanunlarından faydalananlardan; 20,8 milyar TL’si Gelir İdaresi’den olmak üzere bugüne kadar toplam 26,2 milyar TL tahsilat yapıldığını, tahsilatın 10,6 milyar TL’si ise 2017 yılında gerçekleştirildiğini söyledi.

Bütçede 2017 yılı yapılandırmadan 1,5 milyar TL gelir öngörüldüğünü ifade eden Bakan şu ana kadar 8,4 milyar TL tahsilat yapıldığını ve sadece 2017 yılı Temmuz ayında tahsilat 2,6 milyar TL olduğunu ifade etti.

Bakan, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun yapılandırmada 2017 yılı Ocak-Temmuz dönemi tahsilatının 2,2 milyar TL olduğunu, böylelikle bu yıl yapılandırmadan toplam tahsilatın 10,6 milyar TL’yi aştığını söyledi.

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here