Ana sayfa Muhasebe Yabancı sermayeli bir şirketin vergilendirilmesi yerli sermayeli şirketin vergilendirmesinden farklı mıdır?

Yabancı sermayeli bir şirketin vergilendirilmesi yerli sermayeli şirketin vergilendirmesinden farklı mıdır?

505
0

Yabancı sermayeli şirket kuruluşu yapacağım,
Multiple Network Marketing (avon,amway,herbalife gibi firmaların yaptıkları satış modeli) sistemi hakkında vergisel süreç nasıl işliyor?

Bahsetmiş olduğunuz şirketin elde etmiş olduğu kazancın vergilendirilmesinde bir farklılık yoktur. Vergilendirme modeli diye bir uygulama olmaz. Türkiye’de Kurulu tam mükellef kurumlar, Kurumlar Vergisi ve KDV kanunlarına göre vergilendirilir.

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Şirket Kuruluşlarında Yabancı Ortak Olması Durumunda Neler Yapılmalıdır?

 

 

Yeni şirket kuruluşu ve şube açılışını eş zamanlı yapabilir miyiz?

 

 

Şirket Kuruluşlarında Tüzel Kişilik Ortak Olması Durumunda Neler Yapılmalıdır?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here