Ana sayfa Muhasebe Yabancı Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Türkiye’de Faaliyet Gösterebilirler mi?

  Yabancı Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Türkiye’de Faaliyet Gösterebilirler mi?

  4594
  1

  Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik mesleğini resmen düzenlemiş olan yabancı bir devletin tabiiyetindeki kişilerin,
  1- T.C. tabiiyetindeki Serbest Muhasebeci Mali Müşavirliklerde aranan nitelikleri taşımak,
  2- Kendi memleketlerinde elde etmiş oldukları haklardan 3568 Sayılı Serbest Muhasebeci Malî Müşavirlik Ve Yeminli Malî Müşavirlik Kanunu 2. Madde kapsamına giren hizmetleri (S.M.M.M. mesleğinin konusuna giren konuları),
  karşılıklılık şartı ile Serbest Muhasebeci Mali Müşavir unvanı altında Türkiye’de de yapmalarına Maliye Bakanlığı’nın teklifi üzerine Başbakanın onayı ile izin verilebilir.

  Kaynak: 3568 Sayılı Serbest Muhasebeci Malî Müşavirlik Ve Yeminli Malî Müşavirlik Kanunu

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  1 YORUM

  1. Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik mesleğini resmen düzenlemiş olan yabancı bir devletin tabiiyetindeki kişilerin,karşılıklılık şartı ile Serbest Muhasebeci Mali Müşavir unvanı altında Türkiye’de de yapmalarına Maliye Bakanlığı’nın teklifi üzerine Başbakanın onayı ile izin verilebilir.

   Kanunda bahsedilen hüküm herhalde artık ‘Cumhurbaşkanının onayı ile izin verilebirlir’ diye değişmiştir.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here