Ana sayfa Çalışma Hayatı Yabancı personellerin virüs nedeniyle çalışamadığı günlerin bildirimini nasıl yapacağız?

Yabancı personellerin virüs nedeniyle çalışamadığı günlerin bildirimini nasıl yapacağız?

74
0

Virüs nedeni ile çalışmaya ara veren lokantanın çalışanları tamamen yabancı uyruklu, yabancı uyruklu çalışanların çalışmadığı eksik günleri nasıl bildireceğiz veya yabancı oldukları için eksik gün bildirmememiz mi gerekiyor?

Uluslararası sağlık örgütü tarafından Pandemi ilan edilmiştir. İşyeri de kapama kapsamına alınan işyerlerinden olduğu için yabancı işçi içinde “10 Doğal hayatı etkileyen nedenler” seçilip eksik gün bildiriminde bulunulabilir.


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here