Ana sayfa SGK Yabancı personeller SGK teşviklerinden faydalanabilir mi?

Yabancı personeller SGK teşviklerinden faydalanabilir mi?

217
0

Yabancı işçi çalıştırıyoruz. Sorum yabancı işçiler de 6111 ve 19.madde 27103 teşviklerden faydalanabilir mi?

6111 sayılı yasa kapsamında şartları sağlayan işverenler ve işçiler bu teşvikten faydalanabilmektedirler. Yani yasada 6111 sayılı Kanun teşvik açısından Türk veya yabancı uyruklular açısından herhangi bir ayrıma gitmediğinden, belirtilen şartları sağlayan yabancı uyruklu kişiler aynı zamanda ortalama sayısına da ilave ise işveren teşvikten yararlanabilecektir

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here