Ana sayfa Muhasebe Yabancı firmaya yurt içinden müşteri bulma işinin muhasebe kaydı nasıldır?

Yabancı firmaya yurt içinden müşteri bulma işinin muhasebe kaydı nasıldır?

138
0
Yabancı firmaya yurt içinden müşteri bulma işinin muhasebe kaydı nasıldır?

Yurtdışındaki bir şirketin ürünlerini satmak için yurt içinden müşteri bulunması (hizmetin ifası yurt içinde) hizmeti ile ilgili yurtdışındaki firmaya 2.000 USD + KDV’li fatura kesilmiştir.
600 Hesap mı kullanmalıyım? (Bu durumda KDV Beyannamesinde normal satış gibi gösterilecek Ba-Bs’de ithalat gibi gösterilmeli?) ,
601 Hesap mı kullanmalıyım? (Bu durumda KDV Beyannamesinde ithalat işlemi olarak göstereceğim)

600 hesap kullanılır. KDV beyannamesinde normal teslimler bölümünde gösterilir. B formuna KDV hariç tutar yazılır.

 

 


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Satıştan iadenin muhasebe kaydı nedir?

İptal olan kredi kartlı satışın muhasebe kaydını nasıl yapacağım?

%5 lik vergi indiriminin muhasebe kaydını nasıl yapacağım?

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here