Ana sayfa Haberler Virgin Galactic uzaya çıkıyor!

Virgin Galactic uzaya çıkıyor!

480
0

Virgin Galactic, uzayda ikinci deneme uçuşunu gerçekleştirecek.

Amerika merkezli havacılık ve uzay şirketi Virgin Galactic, şimdiye kadarki en hızlı ve en yüksek irtifadaki uçuşuna hazırlanıyor.

VSS Unity adı verilen ve roket gücüyle çalışan uzay aracı, Cuma günü California’dan havalanacak.

Virgin Galactic Aralık ayında, dünyanın 80km üzerine yükselerek tarihe geçmişti. Bu seviye, Amerika tarafından ‘uzayın sınırı’ olarak adlandırılıyor.

VSS Unity, ‘Uçuş Fırsatları Programı’ kapsamında NASA’dan fon sağlıyor.
İkili, söz konusu uçuş için birlikte çalışacak.

 

 

 

 

 


Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here