Ana sayfa Haberler Vikipedi’ye erişim engeli AİHM’e taşınıyor

Vikipedi’ye erişim engeli AİHM’e taşınıyor

264
0
Vikipedi’ye erişim engeli AİHM’e taşınıyor

Wikimedia Foundation, Türkiye’de erişim engeli bulunan Vikipedi için Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne gitme kararını aldı.

Konuyla ilgili olarak Wikimedia tarafından yapılan açıklamada, ifade özgürlüğü ve bilgi edinme haklarının temel haklar arasında yer aldığı ve bu nedenle söz konusu kararın alındığı belirtildi.

Nisan 2017’den beri Türkiye’de Vikipedi’ye erişilemiyor.

 

 


Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here