Ana sayfa Vergi Vergi mükellefiyeti olmayan kişilerden alınan mallar için gider pusulası düzenlediğimizde KDV ve...

Vergi mükellefiyeti olmayan kişilerden alınan mallar için gider pusulası düzenlediğimizde KDV ve Stopaj uygulayacak mıyız?

295
0

Vergi mükellefi olmayanlardan alınan mallar için, gider pusulası düzenlenirken, KDV ve stopaj durumu nedir?

GVK 9.Maddesinde sayılan kişilerden mal ve hizmet satın alınması halinde aynı kanun 94/13. maddesine göre GV stopajı yapılır KDV hesaplanmaz.

9.madde kapsamında olmayanlarda alınan mal ve hizmetlerde GV stopajı ve KDV hesaplanmaz.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here