Ana sayfa Vergi Vergi mükellefiyeti olmayan kişiden sürekli olarak kiralanacak araçların giderlerini firmaya kayıtlarına nasıl...

Vergi mükellefiyeti olmayan kişiden sürekli olarak kiralanacak araçların giderlerini firmaya kayıtlarına nasıl işleyebiliriz?

107
0

Limited şirket olan firmamız, şirket ortağının eczacılık yapan kardeşinin şahsına kayıtlı 5 adet aracı firma adına sözleşme düzenleyerek kiralamak istiyor. KDV, Vuk ve Kurumlar vergisi yönünden nasıl bir yol izlemeliyiz?

Araç kiralama yapacak kişi bu işi sürekli birden fazla araç ile yapıyor ise GV mükellefiyeti tesis ettirilir. % 18 KDV hesaplayarak fatura düzenlenir.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here