Ana sayfa Muhasebe Vergi mükellefiyeti olmayan kişiden alacağımız danışmanlık hizmetine istinaden düzenleyeceğimiz gider pusulasının stopaj...

Vergi mükellefiyeti olmayan kişiden alacağımız danışmanlık hizmetine istinaden düzenleyeceğimiz gider pusulasının stopaj oranı nedir? Muhtasar beyannamede hangi kodda bildirim yapacağız?

178
0

Emekli bir kişiden bir kereye mahsus danışmanlık hizmeti alacağız. Düzenleyeceğimiz gider pusulasında stopaj oranı ne olmalıdır. Muhtasar beyannamede hangi kod ile beyan etmemiz gerekir.

Danışmanlık yapan kişinin yaptığı işlem serbest meslek kazancı niteliğinde ise düzenlenecek gider makbuzunda % 20 GV stopajı yapılır. Muhtasar beyannamede 151 kod’da beyan edilir.

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Nihai tüketiciden alınan demirbaşlar için gider pusulası düzenlenir mi?

 

 

Günlük olarak çalıştırılan personelin SGK girişini yapmalı mıyım yoksa çalışan personel için gider pusulası mı düzenlemeliyim?

 

 

Kişilerden aldığımız tarlalar için gider pusulası düzenlemek zorunda mıyız?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here