Ana sayfa Vergi Vergi mükellefiyeti olmayan kişi ve kurumlardan alınan araçları firma kayıtlarına almak için...

Vergi mükellefiyeti olmayan kişi ve kurumlardan alınan araçları firma kayıtlarına almak için noter sözleşmesi yeterli midir?

500
0

Servis taşımacılığı yapan mükellefim Aralık ayında aracını satıyor. Bir derneğin aracını satın alıyor. Dernek fatura veremiyor. Kayıtlara noter satış sözleşmesi ile kayıt edebilir miyim?

Gider pusulası işlemin yapıldığı tarihten önce bastırılması veya noterden onaylatılması gerekir.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here