Ana sayfa Muhasebe Vergi dairesi tarafından resen terki yapılmış olan bir şirketten ürünlerimizin iadesini nasıl...

Vergi dairesi tarafından resen terki yapılmış olan bir şirketten ürünlerimizin iadesini nasıl yapmalıyız?

Vergi dairesi tarafından resen terki yapılmış olan bir şirketten ürünlerimizin iadesini nasıl yapmalıyız?

513
0

Mal (Beyaz eşya) satışı yaptığımız Limited şirket borcunu uzun zaman ödemediğinden satmış olduğumuz malların bir kısmını iade etti ancak söz konusu Limited şirket geçen sene işi terk ettiği gerekçesi ile resen terk bildirimde bulunmuş, Fatura kestiremiyoruz. Fatura alsak bile BA formu karşılıksız çıkacak, KDV si indirim konusu yapılamayacak A.Ş’ ne Mal girişini nasıl yapabiliriz?

 

 

İade yapacak mükellef Tasfiye veya iflas işlemi neticesi kapanmadığı için (resen terk mükellefiyet dondurmadır. Kesin kapanış değildir.)VD den Yoklama tutanağı yaptırarak Faale hale gelmesi gerekir. Mallar Fatura ile iade edecektir.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here