Ana sayfa TTK Vergi dairesi tarafından re’sen kapatılan şirketin ticaret sicil ve oda kaydı kapanışı...

  Vergi dairesi tarafından re’sen kapatılan şirketin ticaret sicil ve oda kaydı kapanışı için tasfiye işlemi yapmak gerekir mi?

  2455
  0

  Vergi dairesi merkezi İstanbul’ da olan ltd şti 31/07/2021 tarih itibariyle resen terk yapmış. Ticaret odasından kaydını silmek istiyor şirket. Bunu tasfiye kararı ile mi devam edeceğiz. nasıl yol izlemek gerekir. Dilekçe ile başvuru yapılırsa olabilir mi?

  Vergi dairesi ile görüşüp mükellefiyetin açılmasını sağlamanız gerekir. Mükellefiyet yeniden açılması halinde Tasfiye süreci başlar. Tasfiye olmadan Ticaret sicilden kayıt silinmez.


  Vergi dairesi tarafından re’sen terk işlemi yapılan limited şirketini kapanışını yapmak istiyoruz. Ticaret sicilinden silinmesi için nasıl bir yol izlememiz gerekmektedir?

  Re’sen kapama geçicidir. Şirketin Ticaret sicilinden ve Vergi dairesinden kapatılması için TTK ve KV göre Tasfiye işleminin yapılması gerekir.

  Gelir İdaresi Başkanlığı Re’sen terkin işlemleri İç Genelgesi için Tıklayın…


  Kaynak: GİB, İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here