Ana sayfa Muhasebe Vergi borcu Lokantalar için mücbir sebepten yararlanmayı etkiler mi?

Vergi borcu Lokantalar için mücbir sebepten yararlanmayı etkiler mi?

88
0

Korona virüs salgınından doğrudan etkilenen ve ana faaliyet alanı itibarıyla; lokanta sektöründe faaliyette bulunan firmamızın, “518 Sıra no’lu VUK Genel Tebliği Kapsamında mücbir sebep durum sorgusunda erteleme kapsamında olmadığı görünmektedir. Ancak mükellefin geriye dönük vergi borçları bulunmaktadır. Vergi borcu mücbir sebepten yararlanmayı etkiler mi?

Mücbir neden sadece Mart-Nisan-Mayıs 2020 Dönemleri Muhtasar ve KDV beyanname ve ödemeleri içindir. Mükellefin başka nedenlerden dolayı borcunun olması mücbir neden için engel değildir.


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here