Ana sayfa Mevzuat VERBİS’e kayıt olurken hatalı girdiğimiz bilgileri nasıl düzeltebiliriz?

VERBİS’e kayıt olurken hatalı girdiğimiz bilgileri nasıl düzeltebiliriz?

30
0

Başvuru formunda hatalı girilen bilgiler nasıl düzeltilebilir?

PDF formatındaki başvuru formunun posta veya KEP ile iletilmesinden sonra, formda yer alan adres veya telefon bilgilerinin sehven yanlış yazıldığı veri sorumlusunca anlaşılırsa, “Kullanıcı Adı ve Parola” ile giriş yapılır. Sol tarafta yer alan “Veri Sorumlusu Bilgi Güncelleme” sekmesi işaretlenir ve ilgili bilgilerde güncelleme yapılabilir.

Ancak, formda yer alan elektronik posta adresi bilgisi, veri sorumlusunu tespit eden tekil bilgilerden olması nedeniyle elektronik posta adresi bilgisinin güncellenmesi veri sorumlusunca değil sadece Kurum tarafından gerçekleştirilebilecektir.

 

 

Başvuru formunda elektronik posta adresi hatalı bildirilmişse değiştirmek için ne yapılmalıdır?

-PDF formatındaki başvuru formunun posta veya KEP ile iletilmesinden sonra, formda yer alan elektronik posta adresinin sehven yanlış yazıldığı veri sorumlusunca anlaşılırsa, konuyu özetleyen ve doğru elektronik posta adresini de içeren bir yazı hazırlanır. Islak imzalı belge olarak Kurumun posta adresine iletilebilir, elden getirilebilir veya varsa KEP adresi üzerinden Kurumun kvkk.verbis@hs01.kep.tr KEP adresine iletilir.

Kurum tarafından ilgili bilgiler ışığında değerlendirme yapılır ve yazıda belirtilen hususların doğrulanması halinde yeni elektronik posta adresi sisteme kaydedilir ve “Kullanıcı Adı ve Parola” içeren elektronik posta, belirtilmiş olan yeni elektronik posta adresine iletilir.

 

 


Kaynak: KVKK
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here