Ana sayfa Vergi Veraset ve intikal beyannamesini hangi vergi dairesine beyan etmeliyiz?

  Veraset ve intikal beyannamesini hangi vergi dairesine beyan etmeliyiz?

  72
  0

  Veraset ve intikal vergisi beyannamesi Avrupa yakasında vefat eden kişinin son ikametgahının bulunduğu adrese göre hisar vergi dairesi ya da Yeditepe vergi dairesi müdürlüğüne verilecek ancak benim öğrenmek istediğim hisar vergi dairesi şu bölgelere Yeditepe vergi dairesi şu bölgelere bakmaktadır şeklinde bir liste var mı?

  Böyle bir listeyi tüm vergi dairelerinin bağlı olduğu İstanbul vergi dairesi başkanlığında öğrenebilirsiniz.

  Zirai kazancım var kaynağında ödemesi yapılıyor. GEKSİS raporunda hata verdi. Bununla ilgili vergi dairesine nasıl bir dilekçe yazmam gerekli?

  İade veya mahsup mu talep edeceksiniz.? Böyle bir talep de bulunacaksanız Konuyu izah eden cümleler ile dilekçe yazılır. Buna ilişkin özel bir format dilekçe olmaz.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here