Ana sayfa Ekonomi Venezuela Devlet Başkanı Maduro Çin ile bir dizi anlaşma imzalamak için Pekin’de

Venezuela Devlet Başkanı Maduro Çin ile bir dizi anlaşma imzalamak için Pekin’de

465
0

Venezuela Devlet Başkanı Maduro Çin ile bir dizi anlaşma imzalamak için Pekin’de

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Pekin’de Çin Devlet Başkanı Şi Jinping ile bugün yapacağı görüşmesi öncesi açıklamasında “ablamız” dediği Çin ile stratejik bağları güçlendirmek istediğini söyledi.

Gece yarısı Pekin’e varan Maduro, Çin ziyaretinin iki ülke arasındaki enerji yatırımları, ticaret ve başarılı mali ilişkiler için büyük bir itici güç olacağını belirtti.

Çin, OPEC (Petrol İhraç Eden Ülkeler) üyesi Venezuela’ya, son 10 yılda, petrol sevkiyatı karşılığında yaklaşık 50 milyar dolar kredi verdi.

Venezuela’nın Çin’e hala 20 milyar dolar borcu var.

Analiz şirketi Ecoanalitica’ya göre Maduro Çin’den, 5 milyar dolarlık ek kredi ve kalan borcunu ödemesi için ek 6 ay süreyle dönebilir.


Kaynak:BBC
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here