Ana sayfa Vergi Vefat eden bir mükellefin işletmesi miras yolu ile vasilerinin üzerine geçerse defter...

  Vefat eden bir mükellefin işletmesi miras yolu ile vasilerinin üzerine geçerse defter beyan sisteminde nasıl bir işlem yapılmalıdır?

  Vefat eden bir mükellefin işletmesi miras yolu ile vasilerinin üzerine geçerse defter beyan sisteminde nasıl bir işlem yapılmalıdır?

  254
  0

  Vefat eden mükellefimin işletmesi miras yolu ile muvafakat name alınarak oğlu üzerine geçti. Defter beyan uygulaması nasıl olmalıdır?

  Vefat eden kişinin mükellefiyeti kapatılır. İse devam edecek varis adına mükellefiyet tesisi ettirilir ve Defter beyan sistemine kayıt yapılır. Bürokratik işlemler için VD ile görüşünüz.

  Dis hekimleri dişçilik faaliyeti için serbest meslek defteri protez vb. ürünler için ticari kazanç defteri mi tutmalıdır?

  Malzeme gideri olarak serbest meslek defterine kayıt yapılır.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here