Ana sayfa Muhasebe Vefat eden bir mükellefim için beyanname vermeye devam edecek miyim?

Vefat eden bir mükellefim için beyanname vermeye devam edecek miyim?

453
0

Mükellefim 27.01.2019 tarihinde vefat etmiştir. Bu tarih itibariyle meslek sözleşmemi iptal mi etmem gerekiyor veya ne yapmalıyım? Ölüm tarihinden itibaren herhangi bir beyanname gönderiminde bulunmadım?

 

Mesleki sözleşmeyi Fesih edeceksiniz. Müşteriniz gelir vergisi mükellefi ise mirasçılar ile yapacağınız aracılık sözleşmesi ile 2018 yılına ilişkin yıllık beyannamesini 31/03/2019’a kadar,

01/01/2019 -27/01/2019 dönemine ait kıst dönem gelir vergisi beyannamesini 4 ay içinde vermeniz gerekmektedir.

 

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

İşletme sahibi olan kişinin vefatı halinde yapılması gereken vergisel işlemler nelerdir?

 

 

 

Vefat eden eşimin gelir vergi beyannamesindeki geçmiş yıl zararlarını ben düşebilir miyim?

 

 

İşletme sahibi olan kişinin vefatı halinde ÖTV beyanı nasıl verilir?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here