Ana sayfa Çalışma Hayatı Vadesinden sonra ek olarak verilen SGK bildirgelerine ceza kesilir mi?

Vadesinden sonra ek olarak verilen SGK bildirgelerine ceza kesilir mi?

58
0

Ocak 2020 ayına ait ücret bordrosundaki toplam brüt ücret toplamı ile muhtasar beyannamede bildirimi yapılan brüt ücret tutarı aynıdır. Ancak sehven SGK ptek 9145 TL fazla ödenmiştir. Düzeltmek için iptal bildirgesi mi verirsek cezası var mıdır?

Belgenin ek nitelikte olması halinde, aylık asgari ücretin iki katını geçmemek kaydıyla ek belgede kayıtlı sigortalı sayısı başına, aylık asgari ücretin sekizde biri tutarında, idari para cezası uygulanmaktadır.

Pandemi ücretsiz izin başvurusu için mayıs donemi 30 gün mu yoksa 31 gün olarak mı başvuru yapacağız?

Mayıs ayı için 31 işaretleyebilirsiniz.

 

Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Kısa çalışma ödeneği alan bir personel bu sürede içerisinde rapor alırsa SGK eksik gün…

Tüm ay boyunca kısa çalışma ödeneği alan bir personelin bordrosu nasıl hazırlanmalıdır?

Kısa çalışma ödeneği alamayan personellerimizin SGK eksik gün bildirim kodu ne olmalıdır?

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here