Ana sayfa Muhasebe Uygunluk Denetimi Nedir?

  Uygunluk Denetimi Nedir?

  2555
  0

  Uygunluk denetimi nedir?
  Bir işletmenin mali işlemlerinin ve faaliyetlerinin, işletme yönetimi, yasama organı veya diğer resmi, yetkili kurum ve kişilerce belirlenmiş mevzuat, kural ve yöntemlere uygun olup olmadığını belirlemek için incelenmesidir.

  Örnek : Bir işletmenin işlemlerinin Vergi, Sosyal güvenlik, Ticaret hukuku ve diğer yasal mevzuata uygunluğunun denetlenmesi.

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here