Ana sayfa Muhasebe Kiralık olarak işletmeye alınan makine ve teçhizatların faturaları gider olarak yazılabilir mi?

Kiralık olarak işletmeye alınan makine ve teçhizatların faturaları gider olarak yazılabilir mi?

Üretim yapan fabrika yıllık sözleşme yaparak teçhizat makina kiralayacaktır. Aylık fatura düzenlenecektir. Faturayı direkt masraf olarak kaydedebilir miyiz?

167
0

Üretim yapan fabrika yıllık sözleşme yaparak teçhizat makina kiralayacaktır. Aylık fatura düzenlenecektir. Faturayı direkt masraf olarak kaydedebilir miyiz?

Aylık kira faturaları giderleşir. Elbette Gider olarak kayıt edilen kira bedelleri Geçici vergi dönemlerinde dikkate alınacaktır.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here