Ana sayfa Muhasebe Unvan değişikliği yapan E- Fatura ve E- Defter kullanıcılarının yapması gerekenler nelerdir?

Unvan değişikliği yapan E- Fatura ve E- Defter kullanıcılarının yapması gerekenler nelerdir?

Unvan değişikliği yapan E- Fatura ve E- Defter kullanıcılarının yapması gerekenler nelerdir?

1213
0

E-fatura ve e-defter için unvan değişikliği yapmakta olan bir firmayız. Sadece e-fatura ve e-defter üzerinde firma unvanı alanlarını değiştirmemiz yeterli midir?

Unvan değişikliği ile ilgili öncelikle Tubitak Kamu SM den yeni unvana ait mali mühür temini için başvuru yapmanız gerekmektedir.

Daha sonra Gelir İdaresi Başkanlığı Ek Hizmet binasına dilekçe ve ticaret sicil gazetesi örneğini de ekleyip posta yoluyla göndermeniz gerekmektedir. (efatura ve edefter için ayrı ayrı dilekçe gerekiyor.)

Daha sonra eski unvana ait mali mühürle tescil tarihine kadar olan kısmın edefterlerini yüklemelisiniz yolladıktan sonra benimle irtibata geçip unvanı güncelleme işlemini yaparız ve yeni unvanla kalan ayı ve sonrakileri yüklersiniz.

 


Kaynak: efatura.gov.tr
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here