Ana sayfa Mevzuat Ünlü otel zincirinde kaos!

Ünlü otel zincirinde kaos!

387
0

Haftalar süren grevden sonra Marriot çalışanları işlerinin başına döndü.

Ekim ayında yaklaşık 8000 hizmet sektörü çalışanı sekiz büyük şehirde (Boston, Detroit, San Francisco, San Jose, Oakland, San Diego, Honolulu, Lahaina) işlerini bıraktı.

Çalışanlar daha yüksek maaş ve iş güvenliği talep ettiler.

Birçok çalışanın geçinebilmek için ikinci bir işe girdiği belirtildi.

Grev, Kuzey Amerika tarihindeki çok şehirli otel eylemlerinin en büyüğü olarak kayda geçti.

Söz konusu oteller arasında Ritz-Carlton Boston Common, St. Regis San Francisco ve Marriott, Sheraton, Westin markaları bünyesindeki birkaç mülk yer alıyor.

Yeni bir sözleşme yapılması üzerinde anlaşılmasının ardından Boston’daki 1500 işçi, 46 günlük greve son verdi.

Marriott ayrıca Detroit, San Jose, Oakland ve San Diego’da da yeni sözleşme sözü vermişti.

Otel yönetimi ‘’İş arkadaşlarımızı karşılamak için sabırsızlanıyoruz’’ sözlerini sarf etti.Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebe News veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here