Ana sayfa Muhasebe Üniversite hastanelerinin faturalarını gelir vergisi beyannamemde indirim konusu yapabilir miyim?

Üniversite hastanelerinin faturalarını gelir vergisi beyannamemde indirim konusu yapabilir miyim?

614
0

Mükellefin sağlık harcamaları içerisinde üniversite hastaneleri vardır. Bu hastaneden alınan faturaları indirim konusu yapabilir miyiz?
Genel olarak faturaları KDV dâhil indirim konusu yapabilir miyiz?

Faturayı düzenleyen Hastane veya kurum vergi mükellefi olası gerekir. Vergi mükellefi, olmayan hastanelerin düzenlediği faturalar indirim konusu yapılamaz.
Faturanın KDV dâhil tutarı indirilir.

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Gelir Vergisi Kanununa Göre Yıllık Beyannameden İndirim Konusu Yapılacak Bağış Ve Yardımlar Nelerdir?

 

 

Çalışanlara yapılan özel sağlık sigortası gider olarak yazılır mı?

 

 

2019 Mart Ayında beyan edilecek, 2018 yılına ait Kira Gelirlerine ilişkin açıklamalar

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here