Ana sayfa Şirketler Unilever Çektiği Restin Bedelini Ödüyor!

Unilever Çektiği Restin Bedelini Ödüyor!

1547
0

UNILEVER KRAFT ŞİRKETİNE ÇEKTİĞİ REST İLE DEĞER KAYBETTİ!

İngiltere – Hollanda şirketi olan Unilever, Kraft Heinz adlı Amerikan şirketinin birleşme teklifini reddedince % 8 değer kaybetti!

Geçtiğimiz günlerde Kraft Heinz şirketi Unilever şirketi ile birleşmek için 143 milyar dolar değerinde teklifte bulunmuştu ve Unilever şirketi bu teklifi çok az bulduğu gerekçesi ile reddetmişti.

Bunun üzerine şirket hisseleri % 8 değer kaybına uğradı.

Uzmanlar geçen yıllarda Cardbury’yi satın alan Kraft Heinz’ın satın alma sırasında verdiği sözleri tutmaması üzerine Unilever’ın bu teklifi reddetmiş olabileceği görüşündeler.

Kaynak: Euronews

Tarih: 8 Mart 2017

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here