Ana sayfa Vergi Uluslararası taşımacılık hizmeti KDV muaf mıdır?

Uluslararası taşımacılık hizmeti KDV muaf mıdır?

671
0

Firmamız uluslararası ev eşyası taşımacılık yapmaktadır. Serbest bölgede faaliyet gösteren müşterimizin çalışanının ev nakliyesini üstlenerek Hollanda’ya çalıştık. Biz faturayı firmaya keseceğiz. Fatura Türk adresindeki bu firmaya kesildiği için KDV yönünden istisna mıdır?

Kimin malını taşıyorsanız onun isim ve adresine fatura düzenlenir. Nakliye Yurt dışına yapılıyorsa KDV hesaplanmaz. Nakliye serbest bölgeye yapılırsa istisna uygulanır.

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Mal ihracında KDV istisnasının tevsiki nasıl yapılır?

 

 

Atık makine yağların tesliminde KDV istisnası var mıdır?

 

 

Uluslararası taşımacılık işlerinden kaynaklanan KDV iadesi nasıl alınır?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here