Ana sayfa Muhasebe Ülkeler arasında turizm aracılığı yapan bir kişi vergi mükellefiyeti açtırmalı mıdır?

Ülkeler arasında turizm aracılığı yapan bir kişi vergi mükellefiyeti açtırmalı mıdır?

92
0

Afrika ile Türkiye arasında gezi amaçlı olarak oraya gitmek isteyen kişilere rehberlik ederek orada yer alan ajansa yönlendirme yapmak isteyen kişi Türkiye de vergisel anlamda nasıl bir yol izlemelidir?

Bahsettiğiniz kişi Türkiye de vergi mükellefiyeti tesisi ettirecektir. Hizmetinin bedelin tahsil ettiği kişi veya kuruma fatura düzenleyecektir.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here