Ana sayfa Çalışma Hayatı Ücretsiz izinde olan personellerimiz istifa edebilir mi?

Ücretsiz izinde olan personellerimiz istifa edebilir mi?

300
0

Normal şartlar altında 15 gün kısmi süreli çalışan emekli personelimizi pandemi sebebiyle hiç çalıştırmadığımız ücretsiz izine gönderdiğimizde eksik gün kodunu ne olarak seçmeliyiz?

21 kod seçilmelidir.

Hali hazırda covid19 kapsamında ücretsiz izinde olan çalışanlar kendileri istifa etmek istiyorlar. Bu 3 aylık işten çıkarmanın yasak olduğu zamanlarda yasal olarak mümkün müdür?

İstifa işçinin irade beyanıdır. İşçinin istifa edip gitmesiyle işverenin yapabileceği hiçbir işlem bulunmamaktadır. Ancak işçiden bu beyan yazılı olarak alınmalıdır.


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here