Ana sayfa Çalışma Hayatı Ücretli olarak çalıştığı şirketin yanında limited şirket kuran kişi 4/1-a (SSK)’lı olmaya...

  Ücretli olarak çalıştığı şirketin yanında limited şirket kuran kişi 4/1-a (SSK)’lı olmaya devam eder mi?

  105
  0

  “A” şirketinde 4/a kapsamında çalışan 7103 nolu teşvikten faydalanan personel , limitet şirket kuruyor, “A” şirketindeki 4/a çalışması kesintisiz olarak devam etmektedir. Kişi limitet şirket kurup, şirket ortağı olduğu için diğer “A” firmasından faydalandığı 7103 kanun prim teşvikinden faydalanmaya devam edebilir mi?

  Ortağı olmadığı A şirketindeki fiili çalışması ve 7103 sayılı teşvikinin süresi devam ettiği sürece yararlanmaya devam edecektir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.